[edellinen] [sisällys] [seuraava]

Tietojenkäsittelytieteiden laitoksen henkilökunta

Hallinto

Nimike, nimi
Huone
Sähköposti
Laitoksen johtaja, yliassistentti Lauri Frank (talous- ja henkilöstöasiat)AgD 521.3lauri.d.frank@jyu.fi
Laitoksen varajohtaja, tutkijatohtori Mirja Pulkkinen (opintoasiat)AgD 513.2mirja.k.pulkkinen@jyu.fi
Amanuenssi Tapio Tammi (opintoasiat ja yleishallinto)AgD 515.1tapio.tammi@jyu.fi
Osastosihteeri Seija Paananen (opintoasiat)AgD 521.2seija.h.paananen@jyu.fi

Opetus- ja tutkimushenkilökunta

Nimi
Huone
Sähköposti
Professorit
Pawlowski, Jan, Dr.rer.pol. (TVL)AgD 514.2jan.pawlowski@jyu.fi
Puuronen, Seppo, KTT (JK)AgC 535.2seppo.j.puuronen@jyu.fi
Saariluoma, Pertti, VTT (KOG)AgD 515.4pertti.saariluoma@jyu.fi
Sakkinen, Markku, FT (JK), emeritusprofessori markku.j.saakinen@jyu.fi
Salminen, Airi, FT (TVL), emeritusprofessori airi.salminen@jyu.fi
Siponen, Mikko , FT, YTTAgD 523.4mikko.t.siponen@jyu.fi
Tuunanen, Tuure, KTTtuure.t.tuunanen@jyu.fi
Tyrväinen, Pasi, TkT (TVL), varadekaani AgD 526.4pasi.tyrvainen@jyu.fi
Veijalainen, Jari, Dr.-Ing. (JK)AgC 531.2jari.a.veijalainen@jyu.fi
Opetushenkilökunta
Frank, Lauri, yliopistotutkija, KTT (TVL), laitoksen johtaja AgD 521.3lauri.d.frank@jyu.fi
Halttunen, Veikko, yliopistonop., KTL (JK), opintoneuv. AgD 525.3veikko.m.halttunen@jyu.fi
Hirvonen, Pertti, lehtori, FL (JK)AgC 534.1pertti.k.j.hirvonen@jyu.fi
Holtkamp, Philipp, projektitutkijaAgD 511.1philipp.holtkamp@jyu.fi
Jokinen, Jussi, tohtorikoulutettavaAgB 337.7jussi.p.p.jokinen@jyu.fi
Kankaanpää, Irja, tutkijatohtori, KTTAgD 522.2irja.k.kankaanpaa@jyu.fi
Kujala, Tuomo, tutkijatohtori, FT (KOG), opintoneuvoja AgC 533.4tuomo.j.kujala@jyu.fi
Käkölä, Timo, lehtori, FT (JK)AgC 532.3timo.k.kakola@jyu.fi
Leppänen, Mauri, lehtori, KTT (JK), opintoneuvoja AgC 531.3mauri.a.leppanen@jyu.fi
Luoma, Eetu, projektitutkijaAgD 525.4eetu.m.luoma@jyu.fi
Makkonen, Pekka, lehtori (JK), osa-aik. AgC 534.2pekka.m.makkonen@jyu.fi
Mazhelis, Oleksiy, tutkijatohtori, FTAgD 525.4oleksiy.ju.mazhelis@jyu.fi
Moilanen, Panu, lehtori, KTL, LitM (TVL), opintoneuvoja AgD 522.4panu.moilanen@jyu.fi
Ojala, Arto, tutkijatohtori, KTTAgD 532.5arto.k.ojala@jyu.fi
Palonen, Teija, tohtorikoulutettava, opintoneuvoja AgD 521.1teija.h.palonen@jyu.fi
Parkkonen, Tiina, suunnittelija (DM), Hyvis, opintoneuv. AgD 521.4tiina.parkkonen@jyu.fi
Pirhonen, Maritta, yliopistonopettajaAgC 533.2maritta.pirhonen@jyu.fi
Pirkkalainen, Henri, tohtorikoulutettavaAgD 511.1henri.j.pirkkalainen@jyu.fi
Pulkkinen, Mirja, tutkijatohtori, KTT, laitoksen varajohtaja AgD 513.2mirja.k.pulkkinen@jyu.fi
Rousi, Rebekah, tohtorikoulutettavaAgD 525.1rebekah.rousi@jyu.fi
Salo, Markus, tohtorikoulutettava (EL), opintoneuvoja AgD 525.2markus.t.salo@jyu.fi
Seppänen, Ville, tohtorikoulutettavaAgD 524.3ville.seppanen@jyu.fi
Silvennoinen, Johanna, tohtorikoulutettavajohanna.silvennoinen@jyu.fi
Zhang, Nan, tutkijatohtori, PhDnan.x.zhang@jyu.fi


Nimi
Huone
Sähköposti
Muu henkilökunta
Alasuutari, Minna, tohtorikoulutettavaAgC 522minna.k.alasuutari@jyu.fi
Clements, Kati, tutkijaAgD 511.1kati.i.clements@jyu.fi
Ghanbari, Hadi, tohtorikoulutettavaAgDhadi.ghanbari@jyu.fi
Heikkilä, Marikka, projektitutkijamarikka.heikkila@jyu.fi
Jiang, Hemin, tohtorikoulutettavaAgD 5hemin.jiang@jyu.fi
Jin, Xueyu, tohtorikoulutettavaxueyu.jin@jyu.fi
Kari, Tuomas, tohtorikoulutettavaAgD 523.3tuomas.t.kari@jyu.fi
Kinnunen, Heini, tutkimusavustajaheini.ma.kinnunen@student.jyu.fi
Kotilainen, Ilkka, tutkimusavustajailkka.kotilainen@jyu.fi
Kuparinen, Liisa, tohtorikoulutettavaAgD 512.3liisa.kuparinen@jyu.fi
Laatikainen, Gabriella, tohtorikoulutettavagabriella.g.laatikainen@jyu.fi
Li, Ying, projektitutkijaying.li@jyu.fi
Lu, Yikun, tohtorikoulutettavayikun.y.lu@jyu.fi
Makkonen, Markus, tohtorikoulutettavaAgD 525.3markus.makkonen@jyu.fi
Mäkelä, Jakke, projektitutkijajakke.s.makela@jyu.fi
Perälä, Piia, tutkimusavustajaAgB 337.7piia.m.h.perala@student.jyu.fi
Pirhonen, Antti, projektitutkijaAgD 522.3antti.pirhonen@jyu.fi
Rantalainen, Laura, tutkimusavustajalaura.e.j.rantalainen@student.jyu.fi
Sadiq, Mazhar, tohtorikoulutettavamazhar.m.sadiq@jyu.fi
Silvennoinen, Minna, tohtorikoulutettavaAgD 513.3minna.h.silvennoinen@jyu.fi
Tokkonen, Helena, tohtorikoulutettavahelena.m.tokkonen@jyu.fi
Tokkonen, Timo, projektipäällikkötimo.t.tokkonen@jyu.fi
Wiander, Timo, projektipäällikkö, osa-aik. timo.j.wiander@jyu.fi
Woods, Naomi, tohtorikoulutettavanaomi.woods@jyu.fi



Dosentit

Nimi, tarkennus
Sähköposti
Ahonen, Jarmo, Prof, FT (JK, erit. empiirinen tutkimus) Kuopion yliopisto jahonen@jyu.fi
Damsgaard, Jan, Prof, Dr. (TVL, järjestelmien diffuusioiden johtaminen) Copenhagen business school damse@cs.auc.dk
Halonen, Raija , FT (TJT) Oulun yliopisto raija.halonen@oulu.fi
Helander, Nina, KTT (Tietojärjestelmätieteen/ohjelmistoliiketoiminnan, erityisesti arvonluontiverkostot)
Hirvonen, Ari, KTT (TJT, erit. kokonaisarkkitehtuurit) Tieto Oyj arpehirv@jyu.fi
Isomäki, Hannakaisa, KTT (KOG, erit. ihmisen ja tietojärjestelmän vuorovaikutus) Jyväskylän yliopisto hannakaisa.hk.isomaki@jyu.fi
Järvenpää, Sirkka-Liisa, Prof, Dr. (TJT) Univ. of Texas at Austin sjarvenpaa@mail.utexas.edu
Karsten, Eija, Prof, KTT (Ryhmätyöteknologia) Turun yliopisto eija.karsten@utu.fi
Kautto-Koivula, Kaisa, FT, TkL (KOG) Mind Gardenia Oy kaisa.kautto-koivula@kolumbus.fi
Leikas, Jaana, FT (KOG, erit. geronteknologia ja sen suunnittelu) VTT jaana.leikas@vtt.fi
Luukkainen, Sakari, TkT (Tietoverkkoliiketoiminta) Aalto-yliopisto sakari.luukkainen@aalto.fi
Nahar, Nazmun, KTT (TJT, global IT sourcing) Jyväskylän yliopisto nazmunnaz@gmail.com
Newman, Michael, Prof, Dr. (TJT) Univ. of Manchester mike.newman@man.ac.uk
Ngwenyama, Ojelanki, Dr. (Ryhmätyöteknologia) Virginia Commonw. University ojelanki@isy.vcu.edu
Nurminen, Markku, Prof. (TJT) Turun yliopisto nurminen@cs.utu.fi
Oinas-Kukkonen, Harri, Prof. (TJT, hypertekstitietojärj.) Oulun yliopisto harri.oinas-kukkonen@oulu.fi
Oulasvirta, Antti, FT (KOG) Tietotekniikan tutkimuslaitos HIIT oulasvir@hiit.fi
Paakki, Jukka, Prof, FT (JK) Helsingin yliopisto paakki@cs.helsinki.fi
Pawlowski, Jan M., Dr. (TVL) Universität Duisburg-Essen jan.pawlowski@jyu.fi
Porra, Jaana, FT (TVL) University of Houston jaana@uh.edu
Saarinen, Jussi, FT (Kognitiivinen informaatioteknologia)
Tolvanen, Juha-Pekka, KTT (TJT, erit. systeemityön menet. ja niiden johtaminen) Metacase Consulting Oy juha-pekka.j-p.tolvanen@jyu.fi
Tsalgatidou, Aphrodite, Prof, Dr. (TJT) Univ. Athens afrodite@jyu.fi
Vartiainen, Tero, FT (TJT, erit. tietojenkäsittelyn etiikka) Turun kauppakorkeakoulu tero.t.vartiainen@jyu.fi
Virrantaus, Kirsi-Kanerva, Prof, TkT (Paikkatietojärjestelmät) Teknillinen korkeakoulu kirsi.virrantaus@tkk.fi



[edellinen] [sisällys] [seuraava]